Renata Horáková, tel. 606 960 755, e-mail: krejcovstvi@krejcovstvirenata.cz
Komňa 232, 687 71 Bojkovice – okr. Uherské Hradiště, IČ: 76462765
Květinové vazby

Rubrika a fotogalerie Květiny vznikla jako inspirace pro ženy, které se rády zabývají prací s řezanými květinami. V tomto oboru jsem úplný amatér, ale i tak se mi občas podaří vytvořit kytice, na kterou se dá dívat. Pokud snad některá žena potřebuje vyzdobit místnost řezanými květinami, ale netroufá si na to, nebo se toho bojí, tak vůbec nemusí. S trochou fantazie dokáže v rámci svých možností každá žena vytvořit hezkou výzdobu a nemusí se za ni stydět.

Ráda bych Vám ukázala, jak je to snadné a jak i s málo květinami či „obyčejnými“ květy lze vytvořit hezkou podívanou.

Jedna z věcí, které jistě většina z nás řeší, jsou náklady na nákup řezaných květin. I to se dá řešit – pokud použijeme hodně zeleně, vhodně ji ve vazbě rozmístíme a k ní naaranžujeme i jen malé množství květů, kytice bude působit plným a bohatým dojmem. To, že je v ní více zeleně a méně květů si nikdo vůbec neuvědomí. Žel, tyto kytice nemám vyfotografované, ale do budoucna jistě ještě nějaké dělat budu.

Další věc, jak ušetřit, je pěstovat květiny na zahrádce a tyto pak používat do vazby. Byla jsem překvapená, jak i z obyčejných zahradních květin lze vytvořit sváteční kytici.

Na zahradě roste také spousta zeleně, která se dá použít a nemusíme tak nutně kupovat zeleň v květinářství. Celoročně je to buxus, jalovec, barvínek, břečťan, nebo i jehličnaté stromy. Sezónně pak ve vazbě krásně působí listy pivoněk, bohyšek, ostrožek, denivek, různé trávy a samozřejmě výše zmíněné celoročně zelené rostliny. Použít se dá vše, na co narazíme, jen se toho nebát.

Také lze v různých supermarketech zakoupit kytice řezaných květů, většinou růží. Je to o hodně levnější než z květinářství, ale je potřeba počítat s tím, že výzdoba těmito květy bude mnohem kratší – květy rychle vadnou. Pokud nám ale jde jen o den či dva, určitě je lze bez obav použít.

Fotografie vazeb naleznete ve fotogalerii, do které budu neustále přidávat další.

Nejsem žádný zkušený fotograf a tak ani fotografie nejsou profesionální, doufám, že to omluvíte...


Fotografie květinových vazeb